Ana içeriğe atla

Bizden Haberler

Açık

Robotel: 3 boyutlu baskı teknolojisi çocukların hizmetinde!

Air Liquide Türkiye, bu sene memnuniyet anketini dolduran her müşterisi adına, el ve kol uzuvları olmayan çocuklar için, 3 boyutlu baskı teknolojisi ile mekanik el üreten Robotel Derneği’ne bağış yaptı. 

Robotel, dünyadaki örneklerden esinlenerek, 3 boyutlu yazıcı teknolojisinin insan hayatına nasıl fayda sağlayabileceğini göstermek için yola çıkmış bir dernektir. 

Dernek, el ve parmak deformasyonu olan (Amniyotik Bant Sendromu* hastalığı nedeniyle veya kaza sonucu) çocuklar için, 3 boyutlu yazıcılar sayesinde mekanik el üretiyor ve Türkiye’nin her köşesinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Robotel ile ilgili daha fazla bilgiye erişmek veya bağış yapmak için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. >>> www.robotel.org 

*Amniyotik Bant Sendromu (ABS) nedir?  Amniyotik Band Sendromu, doğuştan itibaren çocukların gelişiminde, özellikle uzuvları etkileyen bir hastalıktır. Yaklaşık 1200 kişide 1 görülen bu hastalık nedeniyle Türkiye’de de parmak ve el gelişimini tamamlayamayan pek çok çocuk, genç ve yetişkin bulunuyor. ABS hastalığına ek olarak uzuv gelişimini engelleyen veya el / parmak gelişiminde ortopedik rahatsızlıklara yol açan başka sebepler de bulunuyor. Kaza sonucu uzuv kayıpları da özellikle parmak ve el bölgesinde oldukça yüksek oranlarda görülüyor

Merkez ofis:

Reşitpaşa Mh. Eski Büyükdere Cd. Park Plaza No:14 Kat:2 D:8 Maslak, Sarıyer/İstanbul

Telefon:

+90 (212) 345 11 40

E-posta:

ww-musteri-hizmetleri@airliquide.com