Ana içeriğe atla

Bizden Haberler

Açık

Kaynakta gizli maliyetler ve çözümleri

Gazaltı kaynak uygulamalarında, göz önünde bulundurulan maliyetler kabaca dört ana başlık altında toplanabilir. Bunların başında işçilik (60-65%), ardından sarf malzemesi (%15-20) ile enerji (%10) ve son olarak gaz gelir (%5-10). Kaynak gazının oransal olarak toplam maliyete etkisi düşük görünür, fakat çeşitli yollardan pastanın büyük dilimlerine etki eder.

İşçilikte verim artışı 
Doğru gazların, doğru ekipman ve parametrelerle kullanımı iş gücünün etkili şekilde de kullanılmasını sağlar çünkü operasyon süreleri kısalır, ürün kalitesi artar, zaman kayıplarının önüne geçilir. Yanlış gaz uygulamalarından kaynaklı uygunsuzluklara harcanan vakit geri kazanılır. 

Gaza ek olarak, Air Liquide’in SmartopTMve ExeltopTM gibi akıllı tüp başlıkları gaz sarfiyatını azaltır ve gaz kalitesinin korunmasını sağlar. Ayrica dökme gaz tankından tüketim noktasına kadar kurulan boru hatları, ilave kullanım kolaylığı sağlayarak çalışanlara vakit kazandırır.

Sarf giderlerinin azaltılması
Dolgu teli, koruyucu gaz, kaynak kontak memesi, torç nozülü gibi sarf giderlerinin tüketimi doğru seçilmiş karışım gazları ile optimize edilebilir.
Optimum gaz/tel oranının elde edilmesiyle, hem sarf giderleri kontrol altına alınabilir hem de verim en üst seviye çıkartılabilir.

Eğitimlerle iş güvenliğinin ve verimin iyileştirilmesi  
Gaz ve ekipmanların (kaynak makinesi, tüpler) doğru kullanımı, doğrudan işçi sağlığı ve iş güvenliğinin iyileştirilmesini sağlar. 

Ayrica, kaynak personeline verilecek eğitimler, uzun vadede sarf malzemelerinin ve operasyonel parametrelerin doğru kullanılmasını sağlar ve verimi sürekli hale getirir. 

Air Liquide’in ARCALTM kaynak gazlarını ve metal işleme çözümlerini keşfedin.
 

Merkez ofis:

Reşitpaşa Mh. Eski Büyükdere Cd. Park Plaza No:14 Kat:2 D:8 Maslak, Sarıyer/İstanbul

Telefon:

+90 (212) 345 11 40

E-posta:

ww-musteri-hizmetleri@airliquide.com