Ana içeriğe atla

Bizden Haberler

Açık

Hidrojenli ulaşım: Air Liquide Kore ve Fransa’da 6 yeni dolum istasyonu açıyor

Air Liquide hidrojenli ulaşım altyapısını geliştirme yönündeki çalışmalarına devam ediyor. Grup, bu amaçla Ekim ortasında Güney Kore’de hidrojenli araçlar için 4 yeni dolum istasyonu açtı, Fransa’da ise 2 yeni istasyon projesi açıkladı.

Air Liquide, temiz enerjilere geçiş sürecinde kilit rol oynaması beklenen hidrojen alanında liderdir. Grup, dünyada halihazırda 100 hidrojen istasyonu tasarlamış ve kurmuştur.

Fransa’da bugün 300 civarında hidrojenli araç ve 20 adet dolum istasyonu bulunmaktadır. Bu istasyonların yarısı Air Liquide tarafından tasarlanmış ve kurulmuş olup, taşıt ve ticari araçlara (forkliftler, kamyonlar, taksiler vs.) hizmet vermektedir.

Güney Kore’de ise hükümet, hidrojenli ulaşımı teşvik etmek amacıyla 2 milyar Avroluk yatırım planını açıklamıştır. Kore, kamu-özel sektör ortaklığıyla 2022 yılına kadar 310 istasyonla 16,000 araca hidrojen sağlamayı hedeflemektedir. Air Liquide bu hedefin gerçekleştirilmesine katkı sağlayacaktır.

Hidrojen temiz ulaşım için önemli bir çözümdür, hava kalitesini iyileştirmeye katkı sağlar. Yakıt hücresinde kullanıldığında, hidrojen ve havadaki oksijen bir araya gelerek elektrik üretir, havaya ise sadece su bırakır.

Air Liquide hidrojen üretiminden, dağıtım, depolama ve son tüketici tarafından kullanımına kadar tüm etaplarda uzman bir dünya lideridir.

 

Diğer Haberler

Merkez ofis:

Reşitpaşa Mh. Eski Büyükdere Cd. Park Plaza No:14 Kat:2 D:8 Maslak, Sarıyer/İstanbul

Telefon:

+90 (212) 345 11 40

E-posta:

ww-musteri-hizmetleri@airliquide.com