Ana içeriğe atla

Ürünlerimiz

View

Bizden Haberler

View
Gıda
Air Liquide'in tedarik zinciri adımlarını seçin

Mekanik şoklamadan önce dış kabuk şoklama

Mekanik dondurma ile birlikte sıvı Azot ile dış kabuk şoklama teknolojileri kullanmak mekanik bir dondurucunun kapasitesini arttırabilir ve bir yandan temel nemi koruyarak ve ıslak ya da yapışkan ürün hasarını minimum düzeye düşürerek diğer yandan daha yüksek verim sağlayabilir. Uzmanlarımız, hızlı bir şekilde kabul oluşturarak dış yüzeyi kapatan ve nemi hapseden kriyojenik tüneller veya daldırmalı tip şoklama cihazı gibi sistemleri entegre ederek mekanik dondurma işlemlerini geliştirmek için çeşitli uygulamalar geliştirmiştir.

Kriyojenik şoklama sistemleri mekanik sisteminiz ile arayüz bağlantısı oluşturabilir. Kriyojenik şoklama tüneli veya daldırmalı tip şoklama cihazı, bir üründe yaklaşık yüzde 10 oranda kabuk oluşturmak ve nemi hapsetmek için kullanılabilir. Ardından işlem mekanik şoklama cihazında tamamlanabilir. Sonuç: nem ve yapışma kaynaklı üretim kaybında düşüş; minimum sermaye masrafı ile mekanik dondurucudan daha yüksek verim; iyileştirilmiş ürün kalitesi (özellikle şarküteri ürünleri ve yapışkan gıdalar için) ve düşük bakım, temizlik ve işletme giderleri.

Gazlar

ALIGAL™, Air Liquide’in yiyecek ve içecek endüstrisine özel üstün kaliteli gaz serisidir. ALIGAL™ çözümleri, gerekli proses uzmanlığı ve desteği ile tamamen kalite ve işletme gereksinimlerinize göre uyarlanabilir.

Endüstriyel gazlar için ekipman

 

CRYO DOLAP Cryo Tünel - ZF3 
Cryo Tünel - CFP CRYO Tünel-FP1

Hizmetler

Gıda uzmanlarımız, işlemlerinize yönelik özel çözümler geliştirmek için sizinle yakın işbirliği içinde çalışacaktır.

 • Gaz Yönetimi
 • Yerel Destek
 • Proses performansını iyileştirme
 • Geçici ve acil durum gaz hizmetleri

Neden bizi seçmelisiniz?

 • 01

  Sertifikalı gazlar

  Türkiye'de Air Liquide, gıda güvenliği ve kalitesi için en yüksek ölçütleri karşılamaktadır

 • 02

  Endüstri Uzmanlığı

  Air Liquide, gıda güvenliği ve kalitesinde ortaya çıkan zorlukların üstesinden gelmek için gıda endüstrisi için yeni uygulamalar ve ekipman geliştirir ve geliştirir.

 • 03

  Sıhhi teçhizat

  Tüm endüstri tarafından kabul gören Air Liquide'ın endüstri lideri kriyojenik dondurma sistemleri ve gıda sınıfı gazlar ALIGAL ™