Ana içeriğe atla

Bizden Haberler

Açık

Dünyanın ilk 3 boyutlu baskılı köprüsü, Air Liquide’in de katkılarıyla Amsterdam’da açıldı

Dünyanın ilk 3 boyutlu baskılı (3D printing) çelik köprüsü Temmuz ayında Amsterdam’da açıldı. Air Liquide, üç boyutlu baskı teknolojisinde çığır açan bu projeye, kaynak ile 3 boyutlu baskı alanlarındaki uzmanlığı ve ARCALTM koruyucu kaynak gazları ile katkı sağladı.

MX3D köprüsü, 5 yıllık ortak bir araştırma ve işbirliği sürecinin sonucunda, Hollandalı tasarım firması Joris Laarman Lab ve mühendislik firması Arup tarafından Temmuz ayında Amsterdam’da açıldı. Proje, 3 boyutlu baskı teknolojisinin büyük ölçekte kullanımı için bir devrimi temsil ediyor. Köprü, 4 adet robot tarafından, 6.000 kilogram paslanmaz çelik kullanılarak hayata geçirildi.

Air Liquide bu yenilikçi projeye 2015 yılında katılarak, Grubun Ar-Ge uzmanlığını ve koruyucu kaynak gazlarını sundu.

Endüstriyel gazlar, 3 boyutlu baskı uygulamasının emniyetli ve sağlam olmasını; üretilen parçaların ise geometrik ve mekanik olarak en yüksek kalitede olmasını sağlıyor.   

3 boyutlu baskı, önemli potansiyele sahip yeni bir pazardır. Air Liquide, pazar bilgisi ve Ar-Ge kapasitesi sayesinde hızla büyüyen bu alandaki endüstriyel gaz uygulamalarına ‘’metal toz üretimi, eklemeli üretim (3 boyutlu baskı) ve ısıl işlem esnasında iş parçaları için inert atmosfer oluşturulması.’’ çözüm sunuyor. 
 

Merkez ofis:

Reşitpaşa Mh. Eski Büyükdere Cd. Park Plaza No:14 Kat:2 D:8 Maslak, Sarıyer/İstanbul

Telefon:

+90 (212) 345 11 40

E-posta:

ww-musteri-hizmetleri@airliquide.com