Ana içeriğe atla

Bizden Haberler

Açık

Cam inertleme

Optimum cam kalitesi için yüzdürme cam inertleme Optimum cam kalitesi için yüzdürme cam inertleme Optimum cam kalitesi için yüzdürme cam inertleme

Düz cam ve güneş camı çoğunlukla yüzdürme işlemi veya yüzdürme cam süreci kullanılarak üretilir. Bu işlemde, eritme tankından gelen sıvı cam, sürekli bir işlemde sıvı kalay banyosuna beslenir. Daha hafif cam, teneke banyosunda yüzer (float eder) ve yayılır. Cam panellerin kalınlığı çekme hızı ile ayarlanabilmektedir.

İnertleştirme şeması

Camda iz bırakmaması için yüzdürme süreci koruyucu gaz altında gerçekleşir. Koruyucu gaz esas olarak nitrojenden oluşur ve buna indirgeyici bileşen olarak yüzde 4 ila 10 hidrojen eklenir. Bu, oksijen kalay banyosu yüzeyinde oluşan bir kalay oksit kabuğundan içeri girdiğinde düz cam üzerinde oluşacak çizgilerin oluşumunu güvenilir bir şekilde önler.

Soğutma bölümünden sonra düz cam panel

Düz cam hattına genellikle APSA tipi yerinde kriyojenik üretim tesisi aracılığıyla nitrojen verilir. Hidrojen, üretim yerine bağlı olarakk tanklarda treyler araçlarıyla gaz halinde teslim edilir veya ayrıca yerinde bir sistemle (elektroliz) sağlanır. Her iki gaz da bir gaz karıştırma istasyonunda bir araya getirilerek kullanıma hazırlanır.


Air Liquide size şunları sunar:

  • Air Liquide fabrika yatırımını üstleniyor
  • Bileşenlerin çift tasarımı sayesinde yüksek tedarik güvenliği
  • Tek bir kaynaktan kombine teknik gaz tedariki yoluyla sinerji
  • Teknik uzmanlık
  • Sistemlerin eğitimli Air Liquide personeli tarafından tam servisi
  • Sistemlerin uzaktan izlenmesi
     
Merkez ofis:

Reşitpaşa Mh. Eski Büyükdere Cd. Park Plaza No:14 Kat:2 D:8 Maslak, Sarıyer/İstanbul

Telefon:

+90 (212) 345 11 40

E-posta:

ww-musteri-hizmetleri@airliquide.com