Ana içeriğe atla

Bizden Haberler

Açık

Air Liquide ve Faurecia ağır vasıta araçlarda hidrojen kullanımını geliştiriyor

Air Liquide ve Faurecia, otomotiv sektörü için dahili sıvı hidrojen depolama sistemleri tasarlamak ve üretmek için bir işbirliği anlaşması imzaladı. Bu teknoloji ortaklığı sayesinde iki şirket, sıfır emisyonlu ağır vasıta araç kullanımını yaygınlaştıracak.

Özellikle uzun mesafe kateden, yakıt hücreli araçlar için uygun olan sıvı hidrojen depolama sistemleri, karbon nötrlüğe geçiş sürecinde kilit rol oynuyor. Bu teknolojiyi kullanan araçlar, gaz fazda hidrojen kullanan araçlara göre iki kat daha fazla menzil mesafesine sahip oluyor; ayrıca kısa dolum sürelerinden ve optimum yük taşıyabilme imkanından faydalanıyor.

Air Liquide - Faurecia işbirliği, her iki firmanın uzmanlık alanlarından güç alarak, söz konusu teknolojinin pazara sürüm süresini hızlandıracak. 

Air Liquide tüm sıvı hidrojen değer zincirindeki uzmanlığını - ileri seviye kriyojeni, stoklama teknolojisi, dolum arayüzü ve altyapı uzmanlığı dahil olmak üzere - ortaya koyacak. Öte yandan Faurecia mimari ve sistem entegrasyon uzmanlığını, otomotiv testi ve simülasyonunda bilgi birikimini, küresel otomotiv sektöründeki teknik bilgi birikimini ve otomotiv üreticileriyle olan güçlü ilişkilerini sunacak
 

Merkez ofis:

Reşitpaşa Mh. Eski Büyükdere Cd. Park Plaza No:14 Kat:2 D:8 Maslak, Sarıyer/İstanbul

Telefon:

+90 (212) 345 11 40

E-posta:

ww-musteri-hizmetleri@airliquide.com