Ana içeriğe atla

Bizden Haberler

Açık

Air Liquide ve Eni Avrupa'da karbondan arındırılması zor endüstrilerde emisyonların azaltılması için çalışıyor

Air Liquide ve Eni, Avrupa'nın Akdeniz bölgesinde karbonsuzlaştırma çözümlerini incelemeyi amaçlayan ve karbondan arındırılması zor sektörlere odaklanan bir işbirliğine imza atıyor. Air Liquide ile Eni bu ortak çalışma kapsamında, karbon yakalama, taşıma ve kalıcı stoklama (tutma) (CCS) alanındaki uzmanlıklarını ortaya koyarak, güçlerini birleştirecek.

Karbon Yakalama ve Kalıcı Stoklama (Tutma) programı (CCS), özellikle karbon yoğun endüstrilerde karbonsuzlaştırma için temel çözümlerden birini oluşturuyor ve Avrupa tarafından Yeşil Mutabakat (Green Deal) kapsamında belirlenen emisyon azaltma hedeflerine ulaşılmasında kilit bir rol oynuyor. 

Anlaşma doğrultusunda, Air Liquide ve Eni, bölgede karbondan arındırılması zor endüstri kümelerini tespit ederek, karbon yakalama ve kalıcı stoklama (tutma) projesi için en uygun oluşumu belirleyecek. 

Air Liquide, halihazırda devam eden CCS projelerinden ve endüstriyel tesislerde %95’e kadar karbon yakalama kapasitesine sahip CryocapTM teknolojisi ile tecrübelerinden yola çıkarak rekabetçi karbon azaltma çözümleri üretecek.

Merkez ofis:

Reşitpaşa Mh. Eski Büyükdere Cd. Park Plaza No:14 Kat:2 D:8 Maslak, Sarıyer/İstanbul

Telefon:

+90 (212) 345 11 40

E-posta:

ww-musteri-hizmetleri@airliquide.com