Ana içeriğe atla

Bizden Haberler

Açık

Air Liquide karbondan arındırılmış hidrojen üretimine yatırım yapıyor

Air Liquide Grubu, elektrolizle hidrojen üretiminde lider, Kanadalı Hydrogenic Corporation şirketinin %18.6 hissesini satın aldığını duyurdu. Grup, 20.5 milyon Dolar (18 milyon Euro) değerindeki bu stratejik yatırımla, sanayi ve ulaşım için hidrojen enerjisine ve özellikle de karbondan arındırılmış hidrojen üretimine verdiği önemi yeniden gösteriyor.

Air Liquide ve Hydrogenics ayrıca, hızla büyüyen global hidrojen enerjisi pazarı için birlikte PEM (proton değişimli membran) teknolojisi geliştirilmesi amacıyla teknolojik ve ticari bir anlaşma da imzaladı.  

Air Liquide, hidrojenin temiz enerjilere geçiş sürecinde önemli rol oynayacağı inancıyla, son yıllarda hidrojen alanındaki yeni çalışmalara öncülük ediyor.

Air Liquide Grubu’nun inovasyondan sorumlu Başkan Yardımcısı François Darchis yatırımla ilgili yorumlarını paylaştı: “Suyun elektrolizi hidrojenin sürdürülebilir bir enerji olarak gelişiminde kilit önem taşıyor.

Bu teknoloji, yenilenebilir elektrik enerjisi sayesinde, hidrojenin tamamen karbondan arındırılmış şekilde üretilebilmesini sağlıyor. Air Liquide, elektroliz ve yakıt hücreleri alanında lider Hydrogenics ile işbirliği yaparak, hidrojen üretiminde yetkinlik alanını  güçlendiriyor ve büyük ölçekte, rekabetçi fiyatlara, karbondan arındırılmış hidrojen sunma kapasitesini geliştiriyor.''

Diğer Haberler

Merkez ofis:

Reşitpaşa Mh. Eski Büyükdere Cd. Park Plaza No:14 Kat:2 D:8 Maslak, Sarıyer/İstanbul

Telefon:

+90 (212) 345 11 40

E-posta:

ww-musteri-hizmetleri@airliquide.com