Ana içeriğe atla

Bizden Haberler

Açık

Air Liquide CDP’ye göre, iklim değişikliğiyle mücadelede en iyi performans sergileyen şirketler arasında

Air Liquide, şirketleri çevreyle ilgili aksiyonlarına göre değerlendiren, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan CDP (eski adıyla Karbon Saydamlık Projesi) tarafından hem iklim değişikliği hem de su yönetimi kategorilerinde “A-” derecesiyle ödüllendirildi.

Air Liquide Mart 2021’de açıklanan ve 2050 yılına kadar karbon nötr olmayı öngören sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda, çeşitli aksiyonlar alıyor ve politikalar izliyor. Grup, 2025’ten itibaren mutlak karbondioksit emisyonlarını azaltmaya başlamak, 2035 yılına kadar ise “Scope 1” (Doğrudan Karbon Ayak İzi) ve “Scope 2” (Dolaylı Karbon Ayak İzi) emisyonlarında 2020'ye kıyasla  %33'lük bir düşüşe ulaşmayı taahhüt ediyor. Grubun dünyadaki yaklaşımı, hem kendi varlıklarına, hem müşterilerine yönelik çalışmaları adımları kapsıyor hem de düşük karbonlu ekosistemlerin gelişimine katkı sağlamayı öngörüyor. 

Sözkonusu hedefler Air Liquide’in strateji ve yatırım kararlarına da yansıyor.  Grubun hidrojen enerjisi ve biyometan alanındaki çalışmaları ve sürdürülebilir çözümlerin geliştirilmesindeki liderliği bu anlamda öne çıkıyor. Grup, özellikle hidrojen alanında 2035’e kadar cirosunu üçe katlayarak 6 milyar Avro seviyesine çıkarmayı hedefliyor. Air Liquide bu hedefe ulaşmak amacıyla, düşük karbonlu hidrojen tedarik zincirine yaklaşık 8 milyar avro yatırım yapacak ve endüstri için düşük karbonlu bir hidrojen ekosisteminin geliştirilmesine ve temiz ulaşıma katkıda bulunacak. 

Air Liquide'in çevre konularındaki liderliği, CDP’nin 2021 değerlendirmesine yansıyor. CDP tam şeffaflık içerisinde, dünyanın en büyük şirketlerinden çevresel etkileri hakkında bilgi talep ediyor. Air Liquide'in 2021 CDP anketine vermiş olduğu yanıtlar, CDP web sitesinde yer alıyor.
 

Merkez ofis:

Reşitpaşa Mh. Eski Büyükdere Cd. Park Plaza No:14 Kat:2 D:8 Maslak, Sarıyer/İstanbul

Telefon:

+90 (212) 345 11 40

E-posta:

ww-musteri-hizmetleri@airliquide.com